Бивш треньор на ЦСКА-София с важна победа в Русия

0
sasha ilich
Снимка: fcnn.ru
- -

Пари Нижни Новгород постигна много важна победа с 2:1 като гост на един от основните си конкуренти в руската Премиер лига – Оренбург, в среща от 10-ия кръг на шампионата.

Тимът, воден от бившия треньор на ЦСКА-София – Саша Илич, за който 76 минути записа българският защитник Матео Стаматов (жълт картон в 72-ата минута), поведе с гол на Валери Царукян в 45-ата минута.

Десет минути след началото на второто полувреме Царукян влезе в ролята на асистент, като подаде за Огнен Ожегович, който вкара за 2:0.В 58-ата минута Иван Башич върна интригата в мача с гол за Оренбург, но домакините така и не успяха да победят и трите точки отидоха за Саша Илич, Матео Стаматов и компания.

С победата Пари Нижни Новгород събра 10 точки и се изкачи до 11-ото място във временното класиране, докато Оренбург влезе в зоната на изпадащите и е 13-и със 7 точки.

Гонзо откри нов футболен терен в Пиринско(СНИМКИ)