Хебър и Ботев (Вр) не излъчиха победител

0
hebar otbor
Снимка: facebook.com/fchebarofficial
- -

Хебър и Ботев (Враца) не излъчиха победител в мач от XI кръг на Първа лига. На „Лаута“ съперниците си размениха по едно попадение през първото полувреме, с което бе оформено и крайното 1:1.

Гостите можеха да поведат в 8-ата минута. Неразбирателство в защитата на Хебър позволи на Бубакар Траоре да се озове сам срещу вратаря, но ударът му отразен. Топката стигна до Даниел Генов, чийто шут също бе избит с крак от Марсио Да Роса.

120 секунди по-късно Хебър откри резултата. Божидар Пенчев изпълни великолепно пряк свободен удар от около 25 метра. Топката се чукна в лявата греда и влетя в мрежата за 1:0.

Ботев изравни в 21-ата минута. Мартин Смоленски центрира от корнер. Дилян Георгиев беше изпуснат във вратарското поле и от непосредствена близост засече за 1:1.

Хебър можеше отново да поведе в 68-ата минута. Октай Хамдиев центрира отдясно. На границата на вратарското поле Набил Макни засече от въздуха. Любомир Василев обаче успя да отклони топката, която след това срещна напречната греда.

В 77-ата минута Мартин Михайлов засече с глава центриране от корнер, но над вратата.

В 3-ата минута на добавеното време Хебър остана с човек по-малко. Спас Георгиев получи извеждащо подаване и можеше да излезе сам срещу вратаря, но бе фаулиран от Олексий Збун. За провинението си футболистът на домакините получи директен червен картон.

ХЕБЪР: 97. Марсио Да Роса, 44. Николай Николаев, 55. Мартин Михайлов, 18. Радослав Терзиев, 88. Милен Гамаков, 21. Божидар Пенчев, 15. Уилям Фонкеу, 19. Георги Стайков, 77. Октай Хамдиев, 29. Шейх Диаманка, 70. Набил Макни

БОТЕВ (ВРАЦА): 1. Любомир Василев, 22. Антоан Стоянов, 25. Деян Лозев, 70. Дилян Георгиев, 24. Мартин Смоленски, 9. Даниел Генов, 11. Мартин Ачков, 19. Браян Переа, 6. Давид Суарес, 21. Бубакар Траоре, 29. Мартин Бачев