И Спортист не прости на дубъла на Ботев (Пд) за първа домакинска победа

0
sportist svoge
- -

Спортист Своге постига първа домакинска победа за сезона, след като се наложи над дублиращия отбор на Ботев Пловдив с 2:1. Двете попадения за „шоколадите“ реализира Калоян Стефанов в 58-ата и 77-ата минута на двубоя. В 75-ата гостите успяха да вкарат чрез Красиан Колев.

Мачът започва силно за Спортист и още в 3-ата минута домакините пропуснаха добро положение. Джейсън Клифърд влезе отдясно и пусна пас към Благовест Данчев, който обаче стреля във вратаря.

В 13-ата минута „шоколадите“ изпълниха чудесен ъглов удар, но Кристиян Бешев с глава прати топката покрай вратата.

Гостите отвърнаха с опасен удар на Борислав Маринов, който Дамян Дамянов спаси.

В 20-ата минута Благовест Данчев отново се озова на добра позиция, но Кайзер спаси.
Спортист поведе в 58-ата минута. Тогава Джейсън Клифърд пусна топката към Калоян Стефанов, който си я нагласи на границата на наказателното поле и с хубав удар я мушна във вратата на „жълто-черните“.

В 61-ата минута останаха сериозни съмнения за дузпа, след като футболист на Ботев игра с ръка в наказателното поле, след корнер, но такава не бе отсъдена.

Гостите изравниха в 75-ата минута, когато Красиан Колев стреля извън наказателното поле и вкара в долния десен ъгъл на вратата на Дамянов.

Реакцията на Спортист не закъсня и 2 минути по-късно падна победния гол. Емил Кьосов успя да пресира добре защитник на гостите, изби му топката от краката и тя отиде в Калоян Стефанов, който вкара за 2:1.

СПОРТИСТ: Дамян Дамянов, Георги Пашов, Георги Иванов, Кристиян Бешев, Кристиян Христов, Алпай Рамадан (80 – Тади Калеба), Александър Бастунов, Благовест Данчев (66 – Емил Кьосов), Янчо Андреев (89 – Александър Веселински), Калоян Стефанов (80 – Георги Маджаров), Джейсън Клифърд (89 – Паоло Соарес)