Спартак (Пл) с драматична победа над Миньор в мач с два обрата

0
qntra spartak pleven
- -

Спартак (Плевен) постигна изключително драматичен успех над Миньор в мач с два обрата. Отборът на Красимир Бислимов се наложи над „чуковете“ у дома с 3:2 в среща от 12-ия кръг на Втора лига.

Плевенчани поведоха чрез Яни Пехливанов, който беше точен от дузпа в 16-ата минута. С два гола на Калоян Йосифов (37′, 49′) „жълто-черните“ стигнаха до обрат.

Васил Шопов обаче се разписа за 2:2 в 51-вата минута. 120 секунди преди края на редовното време пък Спартак стигна до трите точки. Виктор Иванов попадна в прегръдките на своите съотборници, осигурявайки на тима трети пореден успех в шампионата.

С него плевенчани запазиха седмата си позиция в класирането, а Миньор остава на 13-о място, без победа в пети последователен двубой.