0
etar otbor
Снимка: etarvt.bg
- -

Етър победи Добруджа в мач от XII кръг на Втора лига. На стадион „Дружба“ в Добрич „виолетовите“ се наложиха с 1:0. По този начин те изместиха днешния си съперник от петото място във временното класиране, като и двата отбора имат по 20 точки – на 9 от лидера Пирин (Бл).

Етър поведе в 11-ата минута. Бабалиев намери на границата на вратарското поле Коконов, който без проблеми засече в мрежата за 0:1.

В 18-ата минута гостите можеха да удвоят аванса си. Бабалиев отново даде пас отдясно. Футболист на Етър продължи технично с пета, а Янков стреля от близо, но Галин Григоров този път спаси.

В 33-ата минута пък Добруджа можеше да изравни. Ивайло Михайлов засече центриране отляво с глава, но Нисторов успя да избие в корнер.

В 50-ата минута удар от въздуха на Ивайло Михайлов профуча до дясната греда.

В 74-ата минута Добруджа по чудо не вкара изравнително попадение. Центриране от фал бе засечено с глава от Димитър Пиргов. Станислав Нисторов обаче се разтегна максимално и успя да докосне топката, която след това срещна лявата греда.

В 86-ата минута Етър можеше да сложи точка на спора. Удар на Радослав Найденов обаче премина на сантиметри от десния страничен стълб на вратата на домакините.

Добруджа: 13. Галин Григоров, 2. Велислав Боев, 3. Димитър Пиргов, 28. Здравко Серафимов, 15. Богдан Костов, 6. Ивайло Климентов, 27. Ангел Ангелов, 8. Лукас Кардозо, 16. Симеон Мечев, 31. Андриан Димитров, 98. Ивайло Михайлов

Етър: 12. Станислав Нисторов, 4. Георги Александров, 11. Георги Бабалиев, 16. Георги Иванов, 13. Дидис Пита, 27. Ибрахим Кейта, 17. Иван Коконов, 77. Мартин Николов, 28. Николай Янков, 44. Серигне Файе, 14. Радослав Найденов