Жалко! Германия пречупи „лъвчетата“ със спорна дузпа

0
balgariq u21 mladeji
Снимка: facebook.com/BulgarianNationalTeam
- -

Младежкият национален отбор на България загуби от Германия в предпоследен двубой от квалификациите за Европейското първенство в Словакия догодина. На стадион „Янщадион Регенсбург“ „лъвчетата“ отстъпиха с 1:2.

Германия поведе още в 9-ата минута. Родната защита не успя да изчисти добре центриране от корнер. Последва ново центриране в наказателното поле и този път Максимилан Бейер засече неспасяемо с глава за 1:0.

В 28-ата минута шут на Кнауф профуча над напречната греда.

България изравни в 37-ата минута. Домакините сгрешиха при изнасянето. Марин Петков пресече пас и подаде на Станислав Шопов, който от своя страна изведе Никола Илиев. Последният пък от нищожен ъгъл прокара топката между вратаря и лявата греда за 1:1.

В 41-ата минута силен шут на Мартел бе избит от Христов.

В последната секунда на редовното време „лъвчетата“ можеха да стигнат и до обрат. Марин Петков отправи изключително опасен удар от наказателното поле. Атуболу обаче със страхотен рефлекс успя да избие отиващата под напречната греда топка в корнер.

В 63-ата минута Мартел засече с глава центриране от корнер. Христов обаче плонжира и успя току пред голлинията да избие.

60 секунди по-късно отново родният страж бе последна преграда пред гола, избивайки в корнер нов опасен удар с глава.

Германия отново поведе в 66-ата минута. Главният съдия даде твърде спорна дузпа за нарушение на Борислав Рупанов. Дори от повторенията не стана ясно дали има контакт между родния футболист и играч на домакините. От бялата точка Волтемаде бе безапелационен за 2:1.

ГЕРМАНИЯ: 1. Атуболу, 11. Тилман, 5. Розенфелдер, 4. Арей-Мби, 16. Нец, 7. Кнауф, 18. Рейц, 6. Мартел, 21. Бейер, 10. Волтемаде, 9. Треслди

БЪЛГАРИЯ: 12. Христов, 16. Папазов, 18. Чернев, 5. Йеленкович, 4. Георгиев, 8. Шопов, 6. Ценов, 20. Стоянов, 11. Петков, 10. Илиев, 13. Рупанов