Вече са ясни най-добрите 16 в „Купата на 8888“ – Райкомерс взе турнира в Благоевград

0
pnap2183 2 .l
- -

Вече са ясни най-добрите 16 отбора, които ще влязат в битка за голямата награда от 20 000 лева в най-атрактивния аматьорски турнир по минифутбол тази есен – „Купата на 8888“. През уикенда се изигра последната градска квалификация, като отборите премериха сили в Благоевград.

Отборите на МФК Райкомерс и Ел Класико стигнаха до финалния сблъсък и само с това класиране намериха място в големия финал, който ще се проведе на 19 октомври в София. В Благоевград обаче двата тима се впуснаха в битка за купата и парична награда от 2 500 лева, която бе спечелена от МФК Райкомерс, който спечели с 2:0, а головете отбелязаха Асенов и Васов.

Ел Класико остана на второ място и взе парична награда от 1 500 лева. С бронзовите медали се окичи тимът на Каше, който спечели малкия финал с 4:2 над ФК Житния.

Любопитното е, че шампионите минаха през всички свои съперници до финала, като допуснаха само 1 гол в четвъртфинала при победата с 4:1 над Каинд.

Традиционно най-добрите 16 отбора в Благоевград получиха и оригинална екипировка.

С надпреварата в югозападна България завърши и първата част от турнира за „Купата на 8888„. Сега остава да бъде определен и големия шампион, който ще се случи в края на седмицата, когато ще бъдат раздадени награди на обща стойност 35 000 лева. Шампионът ще вземе 20 000 лева, финалистът 10 000 лева, а завършилият на трето място ще грабне 5 000 лева.

Очаквайте следващата събота (19 октомври) всичко най-интересно в битката за „Купата на 8888“ в dsport.