Везенков блести при нова победа на Олимпиакос в Евролигата(ВИДЕО+СНИМКИ)

0
- -

Олимпиакос на Александър Везенков постигна втора победа в баскетболната Евролига, надделявайки с 89:68 срещу Олимпия Милано у дома. Българинът се отчете с 22 точки, колкото имаше и съотборникът му Шакийл Маккисик. Двамата бяха най-резултатни в Пирея.

Олимпиакос дръпна набързо със 7 точки, пет от които наниза Везенков. Гръцкият гранд дръпна до 12:4, но след слабото начало баскетболистите се окопитиха и намалиха изоставането си на 5 точки. Първата част завърши с 23:17 в полза на Олимпиакос, а Везенков бе с 12 точки.

В началото на вторите 10 минути Зак Лидей намали изоставането на Олимпия Милано само на точка (22:23), но Маккисик вдигна разликата на 4. Стигна се до 33:24, а в последните секунди Шакийл Маккисик направи 39:27.

Току след почивката разликата скочи до 15 точки, но италианците съкратиха до 7 (38:45). Тройка на Везенков и кош на Костас Папаниколау направиха преднината на гръцкия гранд 12 т.

След третата част Везенков бе с 22 точки, 7 борби, 1 асистенция, 2 откраднати топки за по-малко от 20 минути на паркета. Олимпиакос пък бе с 15 точки аванс – 63:48.

В последната част след по-малко от 4 минути игра Олимпиакос водеше 70:53, а Александър Везенков напусна паркета. До края на мача гръцкият колос увеличи преднината си и приключи мача с 89:68.