Ботев (Пд) и Черно море си вкарват средно по над 2,5 гола в Пловдив

botev plovdiv chernomore
Снимка: facebook.com/pfc.chernomore.varna
- -

Любопитни факти от срещите между Ботев (Пд) и Черно море в Пловдив

В последните 10 срещи равносметката е: 2 победи за домакините, 4 равенства и 4 победи за Черно море.

В 59 срещи са отбелязани 155 гола, средно по 2.62 на мач.

Най-много голове (5) за Ботев в Пловдив са отбелязали: Ив. Сотиров, Кр. Манолов, Ат. Пашев и Ант. Пехливанов.

За Черно море най-резултатни в Пловдив с 2 гола са: Н. Димитров, Cт. Богомилов, Р. Рафиев, Р. Шанкулов, С. Райков, П. Андраде и М. Курьор.

Най-често срещаният резултат в Пловдив между двата състава е 2:0 – 10 пъти (7 за канарчетата и 3 за моряците), 1:1 – 8 пъти, 1:0 – 7 пъти (6 за Ботев и 1 за Черно море).

Две са най-изразителните победи на Ботев над моряците с 5:1 – през 1964 и 1985 година.

Две са най-резултатните срещи: победите на Черно море с 4:3 на 23 август 2003 година и на 19 август 2022 година.

Автор на най-бързия гол е Н. Миленов от Ботев във 2-ата минута на 23 август 2003 година при победата на Черно море с 4:3.

В последната 90-а минута са реализирани 3 гола в полза на Черно море, дело на П. Дудунов, Н. Димитров и автогол на Т. Нади.

В 13-и кръг се е играла една среща през 1979 година, която е спечелена от домакините с 2:1.

През месец октомври двата съперника са играли 7 пъти, като канарчетата имат 4 победи, 2 двубоя са завършили наравно и един път победители са моряците.

В полза на Ботев са отбелязани 2 автогола от състезатели на Черно море – Вл. Грозданов и Г. Жеков.