Гьозтепе на Мъри записа невероятен успех, въпреки че игра над 60 минути с човек по-малко

0
stoilov1
- -

Воденият от Станимир Стоилов отбор на Гьозтепе записа невероятен успех с 2:1 при домакинството си на Трабзонспор от десетия кръг на Суперлигата.

Гьозтепе игра с човек по-малко от 28-ата минута, но въпреки това стигна до победата в двубоя.

Футболистът на Славия Исаак Соле, който играе под наем в Гьозтепе, направи поредния си силен мач. Той отбеляза и гол в 9-ата минута, но попадението не беше зачетено след намесата на ВАР заради нарушение в хода на атаката.

Антони Денис бе изгонен с директен червен картон в 28-ата минута и ситуацията за Гьозтепе стана много трудна.

Въпреки червения картон, Гьозтепе продължи да бъде много активен, а сериозни пропуски направиха Исаак Соле и Давид Тиянич.

Соле затвърди силната си игра с гол в 60-ата минута с глава, а Гьозтепе поведе с 1:0 в резултата.

Малком Бокеле игра с ръка в наказателното поле на Гьозтепе в 63-ата минута и съдията свири дузпа за Трабзонспор. Наказателният удар бе реализиран от Симон Банза и Трабзон изравни резултата – 1:1 в 65-ата минута.

Победата за Гьозтепе дойде дълбоко в добавеното време на мача, а автор на победното попадение бе Давид Тиянич.

Гьозтепе се изкачи на пето място във временното класиране с 15 точки.

На 1 ноември Гьозтепе гостува на Газиантеп.