Ботев отстрани Царско село във футболен трилър

0
- -

Ботев победи Царско село с 4 на 3 и продължава напред в турнира за Купата на България.
Още в 70-ата секунда Виана бе близо до гол, но Павел Здравков спаси. В 11-ата минута Лазар Марин стреля лошо от добра позиция. Виана пропусна още една отлична възможност в 16-ата минута, изстрел от фаул минута по-късно не затрудни Кайзер.

Юсеин с глава се размина с попадението в 24-ата минута, след което Кайзер трябваше да избива изстрел на Петков.

В 28-ата минута Здравков сбърка, но след това парира удара на Виана. Все пак в 31-ата минута Ботев излезе заслужено напред, а точен беше Йордан Минев. Ветеранът се възползва от подаване на Тодор Неделев, който проби отдясно и намери връхлитащия бранител.

Две минути по-късно Георги Минчев изравни с глава. Нападателят засече отлично центриране на Божидар Кацаров.

Малко след това Терзиев и Минчев си сблъскаха главите, като играчът на домакините трябваше да получи лекарска помощ и продължи двубоя с превързана глава. Голът стресна „канарчетата“, а футболистите на Никола Спасов пропиляха две добри контраатаки в минутите до края на първата част.

На почивката в игра за Ботев влезе Крум Стоянов, който замени Ндонгала. Тодор Неделев стреля опасно в 53-ата минута, но Здравков изби в ъглов удар.

В 62-ата минута „царете“ стигнаха до пълен обрат. Реян Даскалов се възползва от центриране от фаул и с плътен изстрел вкара за 2:1 от няколко метра.

Голмайсторът на Царско село Светослав Диков, който е на пейката, влезе на терена, за да се радва със своите колеги, а това му костваше жълт картон. Този картон обаче го вади от мача с Локомотив (София) този уикенд, което вбеси Спасов. Треньорът умишлено го бе запазил за мача с „железничарите“, но след това го пусна на мястото на Минчев.

Тодор Неделев пробва два удара, но Здравков без проблем улови. Страхотна възможност бе пропусната от Ботев в 77-ата минута. Терзиев засече с глава центриране на Неделев, но Здравков изби, Балтанов стреля при добавката, а Стивън Петков игра с глава, но Карабельов спаси от голлинията. Лазар Марин пропусна две възможности, а веднъж и Георги Радев изби с ръка. Реферът обаче не отсъди дузпа.

В 82-ата минута Балтанов удари горната греда с глава. Неделев пропусна сам срещу Здравков в 89-ата минута, а въпреки усилията си, Ботев усещаше провал. Бразилският голмайстор Виана обаче изравни в 91-ата минута с хубав изстрел от около 20 метра.

Секундите до края Здравков отново трябваше да показва своя рефлекс. Така двата тима трябва да играят две продължения по 15 минути.

Още във втората минута на първото продължение голаджията Диков върна преднината на „розовите“. Таранът отбеляза много красив гол 92-ата минута, когато финтира Терзиев, а след това със страхотен изстрел прати топката в горния десен ъгъл на Кайзер.Виана обаче бе точен шест минути по-късно.
В третата минута на второто продължение Стивън Петков отбеляза победния гол за Ботев, който продължава напред в четвъртфиналите.