![mihail valchev mihail valchev](https://www.kotasport.com/wp-content/uploads/2018/08/mihail-valchev-696x392.jpg.webp)
Бившият треньор и играч на Левски, Михаил Вълчев, не скри задоволството си от представянето на тима в неделя при победата с 2:1 над Лудогорец. Той заяви, че всички играчи са показали агресия и желание, а важното е това да се запази и в оставащите мачове.
„Добър старт за треньор и играчи. Много хубава победа. Изиграха силен мач срещу труден противник, какъвто е Лудогорец. Те все пак са лидер в класирането и имаха няколко официални мача от началото на годината. Това, което ме впечатли най-много от играчите на Левски, беше, че играха с много желание и агресия. Движеха се много и успяха да създадат някои триходови атаки, които бяха добри. Всички играчи на Левски се представиха на едно много добро ниво и трябва да ги поздравим.
Впечатление ми направи, че схемата на Хулио Веласкес беше с един нападател и Сангаре имаше повече пространства. Когато играеха двамата с Алекс Колев, нямаше такава ефективност. Един от тях затваряше пространството и по този начин блокираше опциите за развитие на атаките. Сега Алекс Колев е контузен и дано бързо се възстанови, но се видя, че Сангаре се чувстваше комфортно в нападение. Движеше се много и тормозеше противниковите бранители. Свърши много работа и даде асистенция. Малко му липсва техниката, но това, което направи, беше от полза на отбора. Ел Джемили също игра много добре. Бранителите бяха на ниво. Всички заслужават високи оценки. Напълно заслужена победа за Левски! Надявам се този успех да им вдигне самочувствието и да ги окрили.
Сега предстои тежък мач в Пазарджик. Срещу Хебър очаквам също победа. Трябва да спечелим на всяка цена този двубой. Няма да е лесно. Този успех над Лудогорец трябва да им вдъхне увереност и да показват още по-силни игри занапред. Тактиката на Левски се оказа печеливша. Дано и занапред да бъде така. Предстоят много важни мачове през тази пролет. Играчите трябва да покажат, че заслужават да бъдат част от клуба. Очаквам дори и срещу по-непретенциозни противници да бъдат така убедителни. Зад тях ще бъдат феновете и ще им усещат подкрепата. Хубаво е, че се взе и важен футболист с опит като Георги Костадинов. Той може да помогне на Левски. Има качества и е боец“, заяви Вълчев пред „Мач Телеграф“.