„Янтра Габрово“ записа равенство в първата контрола

0
- -

Отборът на „Янтра Габрово“ направи равен в първата си зимна контрола. Воденият от Петър Кръстев тим гостува в Стара Загора за проверка срещу втория състав на „Верея“, участник в Югоизточната Трета лига. Двубоят завърши при резултат 2:2.

През първата част домакините владееха инициативата, но „Янтра“, чрез Пламен Кожухаров, пропусна две отлични възможности за гол в 15-а и 35-а минута. „Верея II“ поведе в самия край на полувремето, след грешка в габровската защита. През втората част старозагорци реализираха и второ попадение на контраатака. „Янтра Габрово“ обаче успя да изравни. Стефан Иванов реализира с глава след центриране на Марио Йовов за 2:1, а след това асистира на юношата Петър Петров, който фиксира крайното 2:2. В последния четвърт час габровския тим игра с човек по-малко. Пламен Кожухаров беше повален и контузен в наказателното поле, но дузпа не беше отсъдена. Нападателят напусна терена и тъй като Кръстев вече беше направил всичките си смени, отборът доигра мача с 10 души.

„Янтра Габрово“ започна срещата с Иван Христов, Илиян Илиев, Ивайло Иванов, Калоян Кръстев, Дено Шикалиев, Тодор Чирпанов, Стефан Иванов, Марио Йовов, Константин Йорданов, Пламен Кожухаров и Пресиян Цвятков. На полувремето Денислав Николов и Захари Михайлов замениха Илиян Илиев и Константин Йорданов, а в 60-а минута влязоха Тони Аврамов (Денчо Шипкалиев) и Петър Петров (Марио Йовов). По различни причини в мача не можаха да вземат участие новото попълнение Николай Андреев, Ники Стоянов и Димитър Кръстев.

„Като за първа контрола съм доволен. Отборът стоеше добре физически, тактически също, въпреки е играхме в нова схема“, коментира след срещата Петър Кръстев.

Следващата проверка на тима е бъде в сряда, 31 Януари, срещу отбора на „Севлиево“. Мястото все още се уточнява.