Байерн размаза 10 от Бешикташ и мисли за следващия съперник (ВИДЕО)

0
bayern besiktas
Снимка: twitter.com/fcbayern
- -

Байерн (Мюнхен) разгроми Бешикташ в среща от 1/8-финалите на Шампионска лига. На „Алианц Арена“ домакините се наложиха с категоричното 5:0 и вече мислят за следващия си съперник. За разгромния успех голяма заслуга има и фактът, че германците играха почти цял мач с човек повече.

Изненадващо в началните минути Бешикташ създаде няколко опасности пред вратата на Байерн. Още в 16-ата минута обаче гостите останаха с човек по-малко. Домагой Вида фаулира откъсващия се Роберт Левандовски и главният съдия му показа директен червен картон. Въпреки това, турците можеха да поведат, но Медел и Вагнер Лов пропуснаха. След това, Байерн взе нещата в свои ръце и доминира тотално над своя съперник. След няколко сериозни пропуска, логичното се случи в 43-ата минута. Томас Мюлер с удар отблизо направи 1:0.

В 49-ата минута Роберт Левандовски уцели гредата след изпълнение на пряк свободен удар. В 53-ата минута Кингсли Коман удвои аванса на домакините. Попадението тотално сломи отбора на Бешикташ, който до последния съдийски сигнал инкасира нови 3 безответни попадения. В 66-ата минута Томас Мюлер направи резултата класически, а с два гола в 79-ата и 88-ата минута Роберт Левандовски довърши грохналия си съперник.