АЕК спечели Шампионската лига (ВИДЕО)

0
- -

Домакинът на Финалната четворка на Шампионската лига АЕК е новият шампион на турнира. В препълнената зала „Никос Галис“ в Атина гръцкият тим се наложи над Монако с резултат 100-94. Отборите изиграха оспорван мач, в който обаче домакините бяха напред през повечето време и с помощта на феновете си стигнаха до победата.
На трето място в турнира завърши Мурсия, който победи Рийзен Лудвигсбург с 85-74 по-рано.

АЕК започна финала със силна серия и остана напред през цялата първа четвърт от мача, като след нея водеше с 29-20. Равностойна втора четвърт запази преднината на гърците до почивката за 53-44. При оставащи четири минути до края на третия период Монако се приближи само на точка от съперника и въпреки че АЕК избухна с отлична серия, след 30 минути мачът беше далеч от решен при 70-73. Домакините останаха напред, като в средата на последния период поведоха с 12 точки. Монако продължи да се бори до края и при 30 оставащи секунди се приближи на три точки, но не успя да стигне до обрат и празненството в залата започна с последната сирена. Майк Грийн записа 19 точки и 5 борби за победителите, а по 16 вкараха Милош Шакота и Кевин Пънтър. За Монако Сергий Гладир наниза 18 точки и хвана 5 борби, а 13 отбеляза Джералд Робинсън.