Академик пречупи Лудогорец-3

0
akademik otbor
- -

Академик“ (Свищов) постигна трета победа в предсезонната подготовка. „Студентите“ нанесоха първо поражение на младия състав на „Лудогорец III“, воден от Захари Сираков с 1:0.

Отново Йордан Желев донесе победното попадение с гол в 23-ата минута. Преди това Момчил Емилев пропусна, останал сам срещу вратаря, а Кристиян Иванов разтресе горната греда.
След почивката отново Иванов нацели гредата, но този път – страничния стълб. Емилев бе изведен под ъгъл и стреля, но вратарят на съперника запази вратата си. Петър Петров можеше също да се разпише, излязъл очи в очи със стража на „Лудогорец“, но отново последва страхотно спасяване на младия вратар на “орлите”.

В петък от 18:00 ч. в Свищов „студентите“ приемат дублиращия тим на „Етър“ в единствената си домакинска среща. Тогава ще бъде представен официално отборът за стартиращото на 12 август първенство на Северозападна Трета лига, както и новият екип, с който футболистите ще играят официалните си мачове. До момента „Академик“ има три победи и две загуби в изиграните мачове, а последната среща е на 5 август.