Академик с класика срещу Левски за ЧРД на треньора!(ВИДЕО)

0
- -

Навръх 40-тия юбилей на старши треньора Ахмед Хикмет, предизвикателството пред Академик бе да надделее над домакините от град Левски. И студентите записаха класическа победа.

Мачът започна нервно за гостите и първата възможност бе за домакините. Девятката на Левски бе съборен в наказателното поле и съдията не се поколеба и отсъди дузпа в 12-та минута. От точката за изпълнение играчът на домакините не уцели вратата за щастие на „студентите“ и равенството се запази.
Постепенно играчите на Академик взеха превес в центъра на терена и започнаха да поглеждат повече към противниковата врата. В 30-та минута Благовест Ленков проби опасно по левия фланг и чукна топката паралелно на голлинията. Ударът на Кристиян Иванов бе блокиран, което предотврати сигурен гол за свищовлии.

В 41-та минута бързо изпълнение на пряк свободен удар остави „очи в очи“ нападател на Левски срещу вратаря на „студентите“, но ударът му премина над напречната греда. Така двата отбора се оттеглиха при нулево равенство на почивката.

От самото начало на втората част „студентите“ се хвърлиха в атака. Така в 51-та минута дойде и най-красивият момент в мача, когато Димитър Николов отправи техничен удар от разстояние в сглобката на вратата на Левски за 1:0 за Академик. голът със сигурност ще бъде сред претендентите за попадение на седмицата по българските терени.

В 56-та минута домакините останаха с човек по-малко когато за втори жълт картон бе изгонен техен играч. При изпълнението на прекия удар вратарят на Левски изби в краката на футболист от Академик, последва удар, но защитник на домакините изчисти от гол линията.

в 64-та минута направилият отличен мач днес Благовест Ленков разтресе левия страничен стълб на вратата на Левски след удар от 15-тина метра.

Красив гол вкара Кристиян Иванов в 75-та минута, когато засече с глава центриране на Петър Петров от пряк свободен удар от дясната страна на атаката за 2:0. Точка в спора сложи Кристо Яначков, който направи резултата класически с дебютно официално попадение в 83-та минута, след самостоятелен рейд.
В игра за Академек се появиха юношите на клуба Виктор Янков и Милко Блажев, а титуляр започна друг кадър на школата – Ангел Ангелов.

Предстои домакинство за Купата на България след седмица в неделя, в което посрещаме професионалистите от Монтана на градския стадион в Свищов. Мачът за първенство срещу Павликени се отлага за в бъдеше предвид домакинството над Монтана.