Академик с рутинна победа в дебюта на новия треньор

0
akademik svishtov kupa
- -

В дебютен мач начело на Академик на новия старши треньор Ахмед Хикмет „студентите“ постигнаха рутинна победа над гостуващия дубъл на Етър с 1:0.

Голът бе дело на привлечения това лято Кристиян Албертов Иванов, продукт на школата на Лудогорец. Попадението падна в 9-та минута, когато Иванов пое топката в наказателното поле на противника, залъга защитник и с топовен изстрел в ъгъла на вратата вкара за 1:0.

Голът даде спокойствие и самочувствие на свищовските футболисти, които диктуваха събитията на терена и създадоха доста положения пред вратата на „болярите“. Всички опити да се преодолее вратаря на Етър за втори път обаче бяха безуспешни и нов гол така и не падна, а в 80-та минута с директен червен картон бе изгонен състезател на Етър за много грубо нарушение.

Като титуляр започна футболистът от юношите на Академик Ангел Ангелов, който се намира в добра форма и заслужено си извоюва възможността да започне.

С трите спечелени точки Академик събра 7 от трите изиграни мача и продължава да е сред лидерите в групата. Следващата събота предстои гостуване на завърналия се в трета лига отбор на Локомотив (Дряново).