Алар е вторият австриец с шампионатен гол за Левски

0
- -

Нападателят на Левски Дени Алар най-накрая се отпуши в първенството – реализира един гол при победата с 3:0 над Етър. Така той стана вторият австриец с попадение за сините в шампионата, пише „Тема спорт“. Първият бе централният защитник Максимилиан Карнер, играл на „Герена“ през сезон 2015/16. Бранителят взе участие в 18 срещи, в които се разписа веднъж – на 23 октомври 2015-а за 1:0 над Черно море.

Дени Алар стана 10-ият футболист на Левски, вкарал гол в първенство.

Холмар Ейолфсон отбеляза третото си попадение за сините в шампионата. За първи път в кариерата си той реализира голове в два поредни кръга – вкара и при 2:0 над Дунав. Това е най-резултатната кампания на исландския централен защитник. Общият му брой попадения с фланелка на Левски вече е 6 – всичките за първенство.

Сините бележат най-малко през последния четвърт час на първото полувреме – тогава са вкарали само 3 попадения. Отборът е най-резултатен в заключителните 15 минути на двубоите -10 гола.

За втори път през сезона Левски не получи жълт картон в шампионатен мач. Първият такъв случай бе при 4:1 над Дунав Русе на старта на кампанията.

Срещу Етър вратарят Милан Миятович запази за осми път мрежата си суха в първенството – той е лидер по този показател.

Етър няма победа над сините от шампионския си сезон 1990/91 г. насам, когато би с 1:0 насред София на 8 юни 1991 г. Оттогава последваха 16 загуби от Левски и 6 равенства при голова разлика през периода 9-54.

Нападателят на Етър Даниел Младенов все още няма попадение във вратата на Левски, въпреки че досега изигра 15 мача срещу бившия си клуб.