Алар вкара след 458 минути суша

0
- -

Дени Алар може да получи прякора Любимец 13 – разписа се в 13-ия си шампионатен мач за Левски. На австриеца му бяха необходими 458 минути – 7 часа и 38 минути, за да отбележи дебютния си гол в родното първенство, изчислява „Тема спорт“. Иначе той вече имаше попадения за сините в другите турнири. В Лига Европа се разписа при 2:0 над словашкия Ружомберок на „Герена“, а за Купата на България бе точен при гостуването на втородивизионния Спартак Варна, което бе спечелено с 5:1 в Балчик.

Интересното е, че това бе едва второто попадение за първенство на Алар през 2019 година. Вкара първото на 6 април срещу Вакер Инсбрук. През миналия сезон той имаше едва 4 гола в австрийската Бундеслига с екипа на Рапид Виена.

Алар играе под наем на „Герена“. Договорът му за преотстъпване е до края на първенството. В него има клауза за откупуването на играча. Ако тя бъде задействана, Дени ще подпише с клуба за два сезона. Детайлите по контракта бяха уточнени още през лятото, когато сините го привличаха.

Любопитното е, че той има хърватски корени и се разбира добре с българските играчи на сърбохърватски.