Алжир успя да се измъкне срещу Буркина Фасо

0
lesetalonsduburkinafaso 1705488559 3282198382272512658 3082943821
- -

Алжир успя да се измъкне и да стигне до равенство 2:2 срещу Буркина Фасо в мач от група „D“ на турнира за Купата на Африканските нации. “Жребчетатана два пъти повеждаха в резултата, но в крайна сметка допуснаха изравнителен гол в 95-ата минута.

Буркина Фасо поведе с гол в добавеното време на първата част. Мохамед Конате се разписа във вратата на Мандреа. Първоначално попадението не бе зачетено заради засада, но след намесата на ВАР, голът бе зачетен.

Алжир започна силно второто полувреме и изравни с гол на Багдад Бунеджа в 51-ата минута.

Каборе бе повален в наказателното поле на Алжир, след като бе изритан в десния крак, но съдията първоначално не свири дузпа. Все пак бе привикан да разгледа ситуацията с ВАР и посочи бялата точка.

Наказателният удар бе реализиран от Бертран Троаре в 71-ата минута.

Алжир успя да изравни резултата в 95-ата минута. След центриране от корнер в наказателното поле на Буркина Фасо Багдад Бунеджа се изивис над всички и с глава вкара топката във вратата на Кофи.

С това равенство Буркина Фасо е лидер в групата с 4 точки, а Алжир е с 2 точки.