Андреев трупа сухи мрежи по-бързо от всички вратари в историята на Левски

0
plamen andreev
- -

Един от най-стабилните играчи на Левски от началото на сезона е Пламен Андреев. Въпреки че и той като всеки млад играч е имал трудни моменти и доста грешки, справедливостта изисква да се отчитат и постиженията му. А те никак не са за подценяване. От началото на сезона той игра в 5 от 6-те мача на Левски, като в 4 от тях не пусна гол. Единственото попадение, което получи, беше в Разград при загубата от Лудогорец с 0:1, като за него той нямаше вина, тъй като се получи неприятен рикошет в тялото на Клемент Икенна.

В последния мач срещу Хебър, спечелен с 1:0, публиката отново показа обичта си към него и за пореден път скандира името му. В този двубой той имаше голяма заслуга за трите точки, които иначе бяха в графата „задължителни“ за Левски. През първото полувреме Андреев спаси много чисто положение, което завърши със силен шут на Октай Хамдиев. А и като цяло беше безупречен.

Справка в статистиката показва, че това беше 44-а суха мрежа за Пламен Андреев под рамката на вратата на Левски за първенство, пише „Мач Телеграф“. Тази бройка поне за момента му отрежда девето място в историята на клуба за всички времена. Тези 44 сухи мрежи обаче Пламен Илиев постигна след само 72 изиграни шампионатни мача. По този показател вече е категорично номер 1 историята на Левски. Няма друг вратар, играл за клуба, който толкова бързо да е стигнал до 44 двубоя без допуснато попадение. Андреев успя да изпревари двамата най-силни вратари на Левски в последния четвърт век – Димитър Иванков и Георги Петков. Точно те бяха водещи в тази престижна класация. Двамата бяха с най-много сухи мрежи след 72 шампионатни мача. Всеки от тях успя да не пусне гол в 41 двубоя към този етап от престоя си на „Герена“. Специално Иванков е абсолютен рекордьор в историята на клуба по сухи мрежи. Той има внушителните 114 от общо 203 шампионатни мача. Ако продължава в този дух и стигне до толкова участия за „сините“, Андреев има всички шансове да надхвърли и това постижение на някогашния любимец на Сектор Б.