Арда обърна Ботев (Пд) с автогол в края и съвсем заплете битката за седмото място (СНИМКИ)

0
arda botev plovdiv antonio kalderon borislav conev
Снимка: facebook.com/botevplovdiv
-

Арда победи Ботев (Пд) в мач от XXXIII кръг на Първа лига. На стадиона в Кърджали домакините се наложиха с 2:1. По този начин битката за седмото място съвсем се заплете. ЦСКА 1948 и „канарчетата“ имат по 45 точки, а тимът на Николай Киров – 44. Славия пък е с 40 точки.

В 7-ата минута удар от дъгата на наказателното поле на Мартин Секулич попадна право в ръцете на Анатолий Господинов.

Скоро след това Акере подаде към Секулич, който стреля от движение, но вратарят на домакините на домакините спаси.

Ботев (Пд) поведе в 32-рата минута. Извеждащ пас бе пресечен от Окезие, който обаче сгреши фатално в опита си да овладее. Умен Емануел открадна топката, излезе сам срещу Господинов, мина покрай него и нанесе удар към опразнената врата. Милен Стоев опита с отчаян шпагат да предотврати гола, но все пак топката мина голлинията за 0:1.

В 51-ата минута Окезие сътвори нов чутовен гаф. От съперниковата половина той реши да връща силно назад, като по този начин изведе Кристиан Нвачукву сам срещу вратаря. Ударът на последния покрай Господинов, обаче мина на сантиметри от лявата греда. След това наставникът на Арда – Николай Киров – реагира мигновено и смени Окезие.

Арда изравни в 64-ата минута, като голът бе изработен от двама футболисти, влезли като резерви. Тонислав Йорданов центрира отдясно, а Борис Тютюков засече неспасяемо с глава от границата на вратарското поле за 1:1.

Четвърт час преди края преди края удар отблизо на Секулич бе отразен от Господинов.

120 секунди по-късно Ботев по чудо не поведе за втори път в мача. Секулич намери на границата на вратарското поле Джеймс Ето’о, който стреля мощно от движение. Стражът на Арда обаче някак успя да избие. Ето’о направи добавка със задна ножица, но съперников защитник застана на пътя на топката, избивайки в корнер.

Арда отговори с на Станислав Иванов от дъгата на наказателното поле. Игонен обаче плонжира и изби отиващата в долния десен ъгъл топка в корнер. След неговото изпълнение пък „канарчетата“ организираха скоростна контра. Нвачукву нахлу отдясно в наказателното поле и даде успореден пас. Току преди топката да стигне на празна врата до Ивайло Видев, обаче Борислав Цонев с шпагат успя да изчисти в ъглов.

Арда стигна до обрат в 85-ата минута. Мощна тупалка на Борислав Цонев отиваше под напречната греда, но Игонен се разтегна и изби в корнер. С неговото изпълнение се нае Цонев, който центрира остро на първа греда. Пламен Крачунов не успя да засече с глава, топката се отклони в стоящия зад него футболист на Ботев Йонас Тамм и спря в мрежата за 2:1.