Арда победи и Септември, притисна Черно море

0
arda otbor
Снимка: facebook.com/FCARDA.bg
- -

Арда продължава успешните си игри и постигна победа и над Септември  с 2:1. Срещата се игра в Кърджали. Домакините са на точка зад Черно море, който има тежко гостуване на Ботев(Пловдив).

В първите 10 минути нямаше сериозни опасности пред двете врати, като Арда владееше топката повече.

В 18-ата минута се стигна до първия точен удар в мача. Чинонсо Офор засече центриране. Опитът му с глава бе точен, но много слаб и Димитър Шейтанов улови без никакви проблеми.

Три минути по-късно Септември организира хубава атака, която завърши с изстрел на Мартин Моран от границата на пеналтерията. Анатолий Господинов спаси.

В 26-ата минута Станислав Иванов получи в наказателното поле. Той си освободи пространство за изстрел, който обаче бе неточен.

Шест минути след това Тонислав Йорданов откри резултата. Борислав Цонев центрира, защитник на гостите изчисти, но топката попадна на крака на офанзивния футболист. Йорданов пое добре и стреля веднага от въздуха. Ударът му бе отклонен с глава от Мартин Христов и така Шейтанов нямаше как да се намеси.

Димитър Велковски отправи опасен удар от статично положение в 36-ата минута. Шейтанов изби в корнер.

В 40-ата минута кърджалийци отбелязаха второ попадение. Цонев изведе Офор с дълъг пас, нападателят изпревари Шейтанов и нямаше как да не вкара в опразнената врата.

Секунди след това Цонев отново направи хубаво подаване. Той изведе Иванов, който останал очи в очи със стража на столичния тим не успя да го преодолее. Дори да се беше стигнало до гол, той нямаше да бъде признат, тъй като крилото бе в нередовна позиция.

На полувремето Николай Митков извърши три промени в опит да промени развоя на срещата.

В 49-ата минута Арда организира опасна контраатака. Офор върна към Йорданов, който от добра позиция пропусна.

Последваха спокойни минути, в които отборът от Кърджали не допусна положения пред вратата си.

В 83-ата минута Мартин Христов допусна сериозна грешка. Иванов се озова очи в очи с Шейтанов, но преди да нанене удар бе препънат от бранителя в пеналтерията. Стигна се до дузпа, а зад топката застана Борислав Цонев. Неговият опит бе спасен от вратаря на гостите.

В 90-та минута Бертран Фурие намали на 2:1, но за повече Септември нямаше време.