Арда получи гол от съблекалнята, но после прегази Локо Пд (ВИДЕО)

0
Снимка: facebook.com/FCARDA.bg/
- -

Арда (Кърджали) победи Локомотив (Пловдив) в първи мач от XXIV кръг на Първа лига. На стадиона в Кърджали домакините се наложиха с категоричното 5:1.

Локомотив започна ударно и поведе след по-малко от 180 секунди игра. Бидунга изпълни тъч. Първо Алекс Петков опита да изчисти с глава, но не успя. След него Петко Гнаев опита също с  глава да върне на Луков, но твърде слабо, като реално изведе Парвиз Умарбаев. Последният пък технично прати топката покрай вратаря за 0:1.

В 13-ата минута „смърфовете“ по чудо не удвоиха аванса си. Александър Василев намери Преслав Боруков на 12-13 метра пред голлинията. Юношата на Левски стреля мощно, но топката разтресе напречната греда.

Арда успя да изравни в 25-ата минута. Рейдър изби шут на Светослав Ковачев. При добавката от точката за изпълнение на дузпа обаче Александър Георгиев прати топката под напречната греда за 1:1.

Само 240 секунди по-късно домакините стигнаха до пълен обрат. Александър Георгиев центрира отлично отляво, а Тонислав Йорданов засече с глава от вратарското поле за 2:1.

В 33-ата минута Арда стигна и до трето попадение. След центриране от корнер, топката се отклони в Алекс Петков и стигна във вратарското поле до Петко Ганев, който безпроблемно я прати в мрежата за 3:1.

В 58-ата минута Локомотив понесе нов удар. Райън Бидунга влезе грубо с бутоните в коляното на Александър Георгиев. Първоначално главният съдия Станислав Тодоров отсъди нарушение и жълт картон за провинилия се. След като разгледа ситуацията с ВАР, обаче арбитърът промени решението си и вдигна директен червен картон за футболиста на пловдивчани. Така „смърфовете“ останаха с човек по-малко.

Само 60 секунди по-късно Арда по чудо не стигна до четвърто попадение. Светослав Ковачев и Тонислав Йорданов направиха отлично двойно. Първият се озова сам срещу Рейдър. Ударът му от границата на вратарското поле, обаче премина до дясната греда.

В 62-ата минута домакините направиха нов голям пропуск. Иван Тилев бе изведен сам срещу вратаря и опита шут покрай него. Рейдър обаче успя да докосне топката с пета, което се оказа достатъчно, за да не спре за четвърти път в мрежата му, а да излезе в корнер.

180 секунди след това Иван Тилев остана сам срещу Рейдър, но отново стражът на гостите някак успя да спаси.

В 66-ата минута обаче нямаше прошка за пловдивчани. Рейдър успя да избие шут по диагонала на Александър Георгиев. Иван Тилев обаче от 7-8 бе безапелационен при добавката за 4:1.

В последната минута на редовното време Арда вкара пети гол. Светослав Ковачев с мощен шут от границата на вратарското поле не остави шанс за реакция на Рейдър за крайното 5:1.