Арда пропусна да разгроми ЦСКА-София при историческа победа, часовете на Стипич са преброени

0
tomislav stipich
Снимка: cska.bg
- -

Арда пропусна да разгроми ЦСКА-София при историческата си победа с 2:1 срещу „червените“ в мач от шестия кръг на Първа лига. Домакините от Кърджали можеха да качат ЦСКА-София на 5-6:0, но играчите на Александър Тунчев направиха много големи пропуски пред вратата на Густаво Бусато. „Червените“ играха безобразно слабо.

В 27-ата минута Арда създаде страхотна ситуация. Димитър Велковски центрира, Станислав Иванов изскочи зад защитата и от 7-8 метра стреля, но Бусато спаси. Реферът маркира засада, но повторенията показаха, че по-скоро нямаше такава и ако топката бе влязла в мрежата голът вероятно щеше да бъде зачетен.

В 33-ата минута Борислав Цонев стреля от дистанция, но топката мина на метър встрани от вратата.

Арда поведе в 42-ата минута на мача. Густаво Каскардо центрира отдясно в наказателното поле на ЦСКА-София, където Чинонсо Офор във въздуха не остави никакви шансове на Браян Кордоба и вкара топката в долния десен ъгъл на вратата на Бусато.

Гостите имаха възможност да затруднят защитата на Арда след пряк свободен удар, но след неговото изпълнение топката бе избита в ъглов ъгъл. Последва изпълнение на корнера, Християн Петров стреля от упор с глава, топката се удари в десния стълб и с общи усилия домакините изчистиха в нов ъглов удар. След неговото изпълнение не се случи нищо интересно.

Три минути след подновяването на играта ЦСКА-София бе близо до изравнителен гол. След ъглов удар и последвали няколко мелета Скаршем и Илиев отправиха удари, но Господинов изби в нов корнер.

Арда поведе с 2:0 в 53-ата минута. Стаислав Иванов прекара топката между краката на Християн Петров, тръгна по фланга, след което достави топката на Иван Тилев и той отбеляза второ попадение – 2:0.

В 60-ата минута ЦСКА-София направи уникален пропуск. Годуин Коялипу бе изведен в чудесна позиция от Матиас Фаетон, той се озова сам срещу Господинов, стреля, но стражът на Арда спаси.

Арда пропусна нова възможност в 62-ата минута. Борислав Цонев стреля мощно от около 15 метра, но Густаво Бусато спаси.

В 74-ата минута Коялипу влезе в наказателното поле, стреля, но Господинов отново изби в корнер.

Минута по-късно гредата спаси ЦСКА-София. Арда направи страхотна атака, Офор пусна към Борислав Цонев, който стреля по диагонала, но топката се удари в гредата. Последва добавка на Димитър Велковски, но той не успя да намери опразнената врата

В 81-ата минута Илкер Будинов бе изведен зад защитата на ЦСКА, стреля, но изпрати топката в аут.

ЦСКА-София намали своя пасив – 1:2 в 85-ата минута. След центриране в наказателното поле на Арда, топката стигна до Годуин Коялипу, който отблизо с глава вкара във вратата на Господинов.

В първата минута на добавеното време на мача Димитър Велковски имаше възможност да вкара трети гол във вратата на ЦСКА-София, но Густаво Бусато отрази удара му.

Така ЦСКА-София записа четвърта загуба от началото на сезона и трета поредна като гост.

Арда постигна първа историческа победа срещу ЦСКА-София.