0
arda otbor
Снимка: facebook.com/FCARDA.bg
- -

Славия и Арда завършиха наравно 1:1 в откриващия мач от 7 кръг на Първа лига. Двубоят се игра в София на стадион „Александър Шаламанов“.

Гостите от Кърджали излязоха напред в резултата още във втората минута, след като Станислав Иванов намери Тонислав Йорданов, който му върна, а дясното крило шутира от воле и прати топката в мрежата на Светослав Вуцов – 0:1.

Арда имаше отлична възможност за второ попадение в десетата минута. След разбъркване в наказателното поле Феликс Ебоа Ебоа нанесе удар, който бе изчистен от Ертан Томбак от голлинията. При последвалия корнер Чинонсо Офор стреля неточно с глава.ч

В 13-ата минута Славия имаше страхотен шанс да изравни след центриране на Ертан Томбак отдясно, но Цветелин Чунчуков не успя да прати топката в мрежата на Анатолий Господинов.

Десет минути по-късно Станислав Иванов центрира от пряк свободен удар. Светослав Вуцов не успя да се намеси и Тонислав Йорданов стреля, но Виктор Генев изчисти топката пред голлинията.

Арда продължи с опитите за гол и дори удари греда след около половин час игра. Борислав Цонев центрира по отличен начин на втора греда, където бяха останали свободни цели трима футболисти на кърджалийци. Тонислав Йорданов нанесе удар с глава, но топката се отби от левия стълб.

Поредният пропуск на сметката на Арда не закъсня особено много. Отново пред Йорданов се откри шанс за гол, но изстрелът му бе спасен от Светослав Вуцов. При добавката Цонев прати топката високо над вратата.

Второто полувреме започна равностойно, но в 57-ата минута Тонислав Йорданов комбинира с Борислав Цонев, който стреля от движение, но не уцели вратата.

В 69-ата минута Куентин Зеедорф проби по лявото крило и центрира, намирайки Ертан Томбак, който вкара с глава, но попадението бе отменено 4 минути по-късно от ВАР заради игра с ръка.

В 75-ата минута Владимир Николов бе фаулиран от Емил Виячки в наказателното поле, като ситуацията бе преразглеждана за дълго време с ВАР и главният съдия Димитър Димитров отсъди дузпа в полза на „белите“. Зад топката застана Иван Минчев, който не остави шанс на Господинов и изравни резултата в 79-ата минута – 1:1.