Арда се спаси със странна дузпа в Кърджали

0
- -

Арда и Ботев(Враца) завършиха наравно 1:1 в мач от първенството.

В 4-тата минута първия точен удар отправи Антонио Георгиев, но вратарят на Арда Анатоли Господинов улови безпроблемно.

Четвърт час след началото Ботев Враца получи възможност да изпълнява пряк свободен удар фронтално срещу вратата на кърджалийци. Диего Ферерасо чукна към Антонио Георгиев, който стреля мощно, но много неточно.

В 18-ата минута Даниел Генов получи в наказателното поле. Той опита коварно прострелно центриране. Господинов внимаваше и успя да плонжира пред погледа на противниковите нападатели.

Секунди по-късно Даниел Генов получи пред наказателното поле. Той опита удар. Получи се рикошет, а стражът на Арда със сетни усилия успя да боксира в корнер, макар че топката така или иначе не летеше към вратата му.

В средата на първата част кърджалийци имаха претенции за дузпа. Станислав Иванов проби отдясно и навлезе в наказателното поле. Той падна след съприкосновение с Диего Фераресо. Реферът Красен Георгиев беше категоричен, че основания за дузпа няма, каквито бяха претенциите на „небесносините“.

В 33-ата минута защитата на Арда не се справи добре при центриране от корнер. Диого Барбоса опита удар от въздуха, който беше много неточен.

Седем минути по-късно Ботев Враца пропусна най-добрия си шанс от началото на мача. След центриране отдясно настойчивият Браян Переа се пребори с трима защитници и се озова на чиста позиция. Анатоли Господинов обаче бързо скъси дистанцията и отрази удара на Переа.

В добавеното време на първата част Арда можеше да поведе. Първо Абубакар Тунгара стреля от дъгата на наказателното поле. След рикошет в крака на защитник топката излезе в корнер. При последвалото центриране нямаше добро изчистване. Илия Юруков получи шанс да стреля. Красимир Костов застина на място. За негово щастие топката премина покрай левия страничен стълб.

В 53-тата минута при центриране в наказателното поле на Ботев Враца настъпи смут. Резервата Ласана Н‘диайе опита акробатично изпълнение, но насочи топката право в ръцете на вратаря.

Пет минути по-късно врачани излязоха напред в резултата. Диого Барбоса копна топката и изведе Момчил Цветанов отляво. Последва остро центриране на близката греда. Там Даниел Генов отклони с едно докосване и не остави шансове на Господинов. Топката срещна дясната греда и премина голлинията. Красен Георгиев не посочи веднага центъра и игра продължи още няколко секунди, но реферът получи подсказка от своите асистенции и зачете гола – 1:0 в полза на гостите.

В 65-тата минута Клери Сербер можеше да накаже нова грешка на Арда. Той получи възможност да стреля от дъгата на наказателното поле, но право в ръцете на Господинов.

Пет минути след това Ласана Н‘диайе отправи опасен изстрел. Топката премина покрай вратата на Красимир Костов.