Арда тресна Спартак насред Варна (ВИДЕО)

0
- -

Арда победи като гост Спартак (Вн). В мач от VII кръг на Първа лига тимът от Кърджали се наложи с 3:1. Така воденият от Александър Тунчев тим се изкачи на петото място във временното класиране с актив от 12 точки. С едва един пункт пък варненци остават на последната позиция.

Още в 3-ата минута се създаде напрежение пред вратата на гостите. Александър Георгиев фаулира Илкер Будинов на лявата линия на наказателното поле. Наложи се намесата на ВАР, за да се прецени дали нарушението не е в пеналта и да има дузпа, но решението на рефера се оказа правилно.

Арда отговори 120 секунди по-късно. Тонислав Йорданов получи на границата на вратарското поле и засече от движение. Дичевски обаче бе успял да скъси максимално дистанцията до нападателя и да избие.

Тимът от Кърджали поведе в 22-ата минута. Домакините не успяха да изчистят пас по земя от дясно. Топката стигна до Тонислав Йорданов, който с по диагонала от 11-12 метра я прати в мрежата за 0:1.

Спартак успя да изравни в 41-ата минута. След центриране от фал, Никола Борисов успя да се измъкне от Лъчезар Котев и Алекс Петков и от границата на вратарското поле да засече неспасяемо с глава за 1:1.

В 56-ата минута Арда отново излезе напред в резултата. Светослав Ковачев проби хубаво отдясно, влезе в наказателното поле и върна на дъгата. Лъчезар Котев пък от движение с прекрасен удар прати топката под напречната греда за 1:1.

а

Само 120 секунди по-късно Ивайло Климентов получи на границата на вратарското поле, откъдето порази целта. Първоначално попадението бе зачетено. След намесата на ВАР, обаче бе отсъдена засада и резултатът остана непроменен.

В 89-ата минута Арда си подпечата победата. Лъчезар Котев изведе в наказателното поле Иван Коконов, който от 8-9 метра не остави шанс за реакция на Дичевски за крайното 1:3.