Арда удари минимално Берое (ВИДЕО)

0
Снимка: beroe.bg
- -

Арда победи Берое в мач от XXII кръг на Първа лига. Срещата се игра на стадион „Арена Арда“ в Кърджали, а домакините се наложиха с минималното 1:0.

В първите 20 минути на срещата не се случи абсолютно нищо интересно и пред двете врати.

В 22-ата минута Мечев центрира остро от фал. Абубакар Тунгара засече неособено добре пред границата на вратарското поле с глава. Мартин Луков обаче закова топката на голлинията.

Домакините отговориха 240 секунди по-късно. Светослав Ковачев направи хубав индивидуален пробив и стреля мощно с левия крак от дъгата пред наказателното поле. Генадий Ганев обаче показа класа, успявайки да избие с една ръка в корнер.

В 37-ата минута „сините“ стигнаха до първия гол на стадиона в Кърджали. Нападателят на Арда Тонислав Йорданов отправи изключително техничен удар с левия крак, с който матира стража на „зелените“.

След паузата първото сериозно положение бе за гостите. В 59-та минута Берое е много близо до изравняване, но вратарят на Арда Мартин Луков бе на голяма висота.

В 74-та минута Тилев изскочи на добра позиция, но топката бе избита в корнер, в последния момент от футболист на Берое.

В 81 та минута домакините също бяха близо до втори гол, но пасът на Ковачев в последния момент към Йорданов, не бе достатъчно прецизен.

В последната минута Христо Иванов изтърва невероятно положение за Арда, като стражът на Берое Генадий Ганев  направи страхотна намеса.

Така Арда спечели много важни три точки, а въпросителните пред Берое остават.