Арсенал започна с разгромна победа в Купата на Лигата

0
- -

Арсенал победи убедително с 5:0 втородивизионния Нотингам Форест в 1/16-финал за Купата на Лигата. Напълно логично Унаи Емери даде шанс за изява на някои таланти от школата на клуба, като в същото време ключови футболисти за тима не взеха участие и спестиха силите си.

Артилеристите откриха резултата още в 31-ата минута. Автор на попадението бе 18-годишният Габриел Мартинели. Калъм Чембърс бе намерен с диагонален пас, той центрира с едно докосване от въздуха и младокът засече с глава. Арсенал владееше случващото се на терена и макар да не удвои аванса си до почивката, действията се развиваха само пред вратата на гостуващия тим.

В 71-ата минута Роб Холдинг засече с глава центриране от ъглов удар и резултатът стана 2:0. Малко повече от 5 минути бяха изминали от това попадение, когато ново центриране от корнер създаде суматоха в защитата на Нотингам Форест. Хектор Белерин бе изведен на чиста позиция след хубава комбинация от подавания. Десният краен бранител намери в наказателното поле младия Джоузеф Уилък, който реализира за 3:0.

В 84-ата минута Рийс Нелсън засече центрирането по земя на Калъм Чембърс за 4:0, а във втората минута на добавеното време Габриел Мартинели отбеляза второто си попадение в мача. Той получи топката, проби и стреля от границата на наказателното поле в горния ляв ъгъл на вратата, за да оформи разгромния краен резултат (5:0).