Аржентина би Канада на старта на Копа Америка(ВИДЕО+СНИМКИ)

0
-

Aржентина започна с победа с 2:0 над Канада похода си към защитата на титлата от Копа Америка. Хулиан Алварес и Лаутаро Мартинес донесоха успеха на „албиселесте“ на старта на тазгодишния турнир в САЩ.

Първата добра възможност в мача бе в 9-ата минута, когато Анхел ди Мария достигна до пас, разсякъл защитата на Канада, но стражът на „кленовите листа“ Максим Крепо направи много добро спасяване, за да откаже Ел Фидео.

След половин час игра Бюканън имаше добра възможност в наказателното поле, но прати топката встрани от вратата.

В 38-ата минута Лисандро Мартинес изведе Алексис Мак Алистър, но Крепо внимаваше и се справи със ситуацията.

В края на първата част Дибу Мартинес отрази изстрел с глава на Стивън Еустакио.

Второто полувреме започна с попадение за Аржентина. Лионел Меси пусна хитър пас към Алексис Мак Алистър, който бе спрян от стража на Канада, но Хулиан Алварес успя да прати топката в опразнената врата.

В 65-ата минута Меси получи дълъг пас от Дибу Мартинес и излезе сам срещу вратаря на Канада, който отрази удара му, а след като топката се върна у десетката на „албиселесте“ той се опита да финтира Крепо, но Корнелиус вече беше заел позиция, за да блокира удара му.

Минута след това Джонатан Дейвид прати топката встрани от целта.

Четвърт час преди края на мача Алистър Джонстън пусна остър пас в наказателното поле, но Мартинес успя да улови топката преди Ларин да играе с нея.

В 78-ата минута Меси отново излезе на добра позиция, но стреля неточно.

Две минути преди края аржентинците организираха многоходова атака, която завърши с пас на Меси към Лаутаро Мартинес, а нападателят на Интер мушна топката между краката на Крепо за 2:0.