Аржентина се спъна в Исландия, Меси се провали

0
GettyImages 976156672 master
- -

Аржентит се препъна в Исландия и не успя да победи в днешния мач от своята група на Световното първенство. Това пък е пореден успешен мач на смелите северняци.

Първата опасна ситуация бе пред вратата на исландците. В осмата минута Меси центрира към наказателното поле, където Таляфико стреля с глава от трудна позиция, но топката мина покрай вратата. В следващата атака Исландия също бе близо до попадението. След грешка в защитата Бярнасон се озова на чиста позиция, но стреля встрани. В 17-ата минута пък Меси нанесе тежък удар, който принуди вратаря Ханес Халдорсон да боксира.

Натискът на Аржентина даде резултат в 19-ата минута. Тогава опит за удар на Рохо се превърна в пас към Агуеро в наказателното поле. Нападателят на Манчестър Сити се обърна и с мощен удар прати топката в мрежата на исландците.

Попадението на гаучосите не смути северняците и няколко минути по-късно те стигнаха до изравнителен гол. Диагонален удар Бярнасон получи рикошет в бранител и затрудни Кабайеро, който със сетни усилия изби. Топката обаче се озова точно на крака на Финбогасон, който без да се бави я прати в опразнената врата за 1:1.

Последваха минути на нов натиск на Аржентина, който обаче не носеше нищо опасно пред врата на исландците. В 43-ата минута южноамериканците имаха претенции за дузпа. Меси навлезе в наказателното поле и опита центриране, което обаче бе блокирано от Рагнар Сигурдсон. При падането топката се удари в ръката на защитника, но съдията прецени, че няма да посочи бялата точка.

В началото на втората част Аржентина продължи да налага натиск, а Исландия да се отбранява героично. Все пак в 63-ата минута гаучосите получиха право да изпълнят дузпа, след като Меса бе спънат от Магнусон. Зад топката застана Меси, но ударът му в дясната част на вратата бе спасен от Халдорсон.

До края на мача Аржентина натисна, но исландците се бранеха добре. В крайна сметка равенство, което за аржентиците е равностойно на провал.