Асеновец бие у дома с тенис резултат

0
asenovec
- -

След две тежки гостувания „Асеновец“ изигра първото си домакинство за тази година. В него асеновградския тим разби „новият“ „Борислав“ Първомай с 6:2 и затвърди възходящото си представяне. Домакините бяха по-добрият отбор на стадион „Шипка“ и заслужено стигнаха до убедителен успех. Загубата пък е втора поредна за „Борислав“.

Мачът на стадион „Шипка“ в Асеновград почна лошо за домакините, когато Георги Какалов откри резултата в 8-ата минута за гостите. Асеновградчани отвърнаха бързо на удара и изравниха в 19 минута, с гол на Васил Богданов. Тодор Тодоров даде аванс за домакините само 10 минути по-късно.

Явно този гол пречупи първомайци и те след това си вкараха автогол за 3:1. Кошмарът за гостите до полувремето бе пълен след като Миро Радев вкара за 4:1 за Асеновец три минути преди почивката. Втората част почна с гол за гостите, но радостта им бе кратка, тъй като Тодоров вкара нов гол за домакините за 5:2.

Крайния резултат 6:2 оформи Ариф Ферадов.