Атлетико Мадрид изпусна да излезе на първо място

0
- -

Севиля и Атлетико Мадрид не се победиха в мач от 12-тия кръг на Ла Лига. Срещата завърши при 1:1, но столичани могат да съжаляват повече, тъй като Диего Коста изпусна дузпа в 74-тата минута при крайния резултат.

Срещата започна в много бавно темпо и головите ситуации отстъстваха от сблъсъка. В 28-мата минута домакините поведоха в резултата, след като Франко Васкес засече центриране на Евер Банега. До края на първото полувреме нямаше опасности за гол.

Втората част започна с натиск на столичани. Диего Коста си помисли, че бе вкарал, но ВАР не зачете попадението заради засада, В 60-тата Атлетико изравни, след като Ариас центрира превъзходно и Мората вкара с глава.

В 72-рата „дюшекчиите” получиха право да бият 11-метров наказателен удар, Коста застана зад топката, но ударът бе спасен от Вацлик. В добавеното време отново Коста имаше шанс да донесе победата на Атлетико, но изстрелът му с глава мина над вратата.

Така двата отбора пропуснаха да се качат на върха след издънката на Барселона, като двата тима имат по 21 точки, заемайки 3-то и 4-то място.