България е пълна скръб при Кръстаич, загуби и срещу 10 от Черна гора

0
5515759 20230910t172622z 563623152 up1ej9a1cfwjl rtrmadp 3 soccereuromnebgrreport ls
- -

Българският национален отбор е пълна скръб при Младен Кръстаич, а поредното доказателство за това дойде тази вечер в Подгорица. България загуби с 1:2 при визитата си на Черна гора и продължава да няма победа в своята група в квалификациите за Евро 2024. Кирил Десподов изпусна дузпа, а воденият от Младен Кръстаич тим продължава да няма успех, въпреки че Черна гора игра с човек по-малко повече от 30 минути. На всичко отгоре Стеван Йоветич донесе победата за домакините с гол в 97-ата минута.

Черна гора създаде напрежение пред нашата врата още в 8-ата минута, когато Андрия Вукчевич центрира към Никола Кръстович, който надскочи Кристиан Димитров и нанесе удар с глава, но покрай вратата на Иван Дюлгеров.

България изпусна страхотна възможност да поведе в резултата в 19-ата минута. Кирил Десподов пусна прекрасен извждащ пас с пета между краката на черногорски защитник за Лукас Петков, който навлезе в наказателното поле на Черна гора, беше сам срещу Милан Миятович и стреля, но вратарят се намеси и изби.

В 43-ата минута се стигна до най-чистото положение от началото на срещата. Никола Кръстович изведе елегантно Марио Бакич, който бе изпуснат от Кристиан Димитров, очи в очи с Иван Дюлгеров, но вратарят на Черно море бе отлично позициониран и успя да се справи със ситуацията. Домакините имаха претенции за дузпа за нарушение на Дюлгеров срещу Бакич, но след преразглеждане с ВАР така не последва.

В първата минута от добавеното време черногорците излязоха напред в резултата. При центриране от корнер Жарко Томашевич бе изпуснат от Кристиян Димитров и стреля с глава, Дюлгеров изби, но при добавката нямаше шанс за реакция и Стефан Савич прати топката в мрежата – 1:0.

България получи дузпа в 59-ата минута, когато Игор Вуячич фаулира влезлия като резерва Спас Делев в наказателното поле, след като го задържа, като получи втори жъл и респективно червен картон. Черна гора остана с човек по-малко на терена.

Кирил Десподов изпълни дузпата, като стреля в десния ъгъл, но Милан Миятович направи превъзходно спасяване.

България организира добра атака в 77-ата минута, след което последва удар от движение на Лукас Петков, но топката премина встрани от левия страничен стълб на вратата на Миятович.

България успя да изравни резултата в 79-ата минута, а Преслав Боруков отбеляза своя дебютен гол за националния отбор. Спас Делев напредна добре по левия фланг и стреля добре към далечния ъгъл, но нацели левия страничен стълб, а при добавката Преслав Боруков с глава не пропусна да вкара в орпазнената врата за 1:1.

Минута по-късно пред Стеван Йоветич се откри добра възможност, но Димо Кръстев поправи грешката на своите съотборници и с решаваща намеса му отне топката.

Черна гора можеше да си върне предимството в резултата в 86-ата минута, когато след центриране от корнер в наказателното поле на България, Стефан Лончар стреля с глава, но топката срещна напречната греда.

Спас Делев стреля опасно в 87-ата минута, но Милан Миятович се намеси и спаси. Само няколко секунди по-късно Доминик Янков стреля, но встрани от левия страничен стълб на вратата на Миятович.

В 88-ата минута Йоан Стоянов нахлу на скорост в наказателното поле на Черна гора и отправи диагонален удар, но неточно в аут.

В първата минута на добавеното време на двубоя Димо Кръстев отправи хубав удар от далечно разстияние, като насочи топката много прецизно в долния десен ъгъл на вратата на Черна гора, но Милан Миятович се разтегна и изби в корнер.

В четвъртата минута на добавеното време на двубоя Боруков свали към Ивайло Чочев, който стреля, но неточно в аут.

Черна гора все пак стигна до победата с гол в седмата минута на добавеното време на двубоя. След центриране в наказателното поле на България Стеван Йоветич засече топката с глава, след което тя срещна левия страничен стълб на вратата и влезе в мрежата на Иван Дюлгеров.

България остава на последно място в своята група с 2 точки и без победа, а Черна гора е с 8 точки.

Въпросът е дали България ще запише поне един успех до края на своята група в квалификациите за Евро 2024?!