България показа зъби срещу Хърватия, но загуби в мач с 2 червени картона! Десподов с гол и чутовна глупост (СНИМКИ)

0
Снимка: twitter.com/hns_cff
- -

България допусна поредна загуба, макар и да показа зъби срещу световния вицешампион Хърватия в контролна среща, играна в Доха. На стадион „Едюкейшън Стейдиъм“ „лъвовете“ поведоха, но допуснаха обрат и претърпяха поражение с 1:2.

В 11-ата минута Вуцов за първи път трябваше да се намесва решително, избивайки удар на Майер, насочен в горния ляв ъгъл на вратата.

В 21-ата минута Моро отправи топовен изстрел извън наказателното поле, насочен в горния десен ъгъл на вратата. Светослав Вуцов обаче демонстрира отличен рефлекс и с една ръка успя да избие в корнер.

В 25-ата минута България организира отлична атака. Мартин Минчев намери пред наказателното поле Кирил Десподов. Звездата на Лудогорец изведе в дясно в пеналта Радослав Кирилов, който се озова сам срещу вратаря и шутира в близкия ъгъл, но Ивушич изби в ъглов удар.

240 секунди по-късно „лъвовете“ имаха нова много добра възможност. след центриране от дълбочина, Чочев свали с глава на границата на наказателното поле. Мартин Минчев отправи удар от движени, но високо над вратата.

В 35-ата минута родните национали не успяха да изчистят центриране отляво. Топката стигна на 3-4 метра от ъгъла на вратарското поле до Баришич, който стреля с левия крак от въздуха. Вуцов обаче се бе пласирал добре и отрази.

180 секунди след това Орчшич нанесе шут по земя от границата на наказателното поле. Топката се отклони в крак на защитник на България, след което стана лесна за улавяне от Вуцов.

Селекцията на Ясен Петров отговори в 41-ата минута с далечен изстрел на Едисон Йорданов, който обаче профуча покрай дясната греда.

В 51-ата минута Неделев стреля от фал от много малък ъгъл. Топката отиваше под напречната греда, но Ивушич успя да избие.

В 59-ата минута Оршич стреля мощно от фал от около 25 метра. Топката тупна пред плонжиралия Вуцов, след което срещна лявата греда и излезе в аут.

240 секунди по-късно Хърватия остана с човек по-малко. Чалета-Цар фаулира грубо Турицов, за което получи втори жълт и съответно червен картон.

България поведе в 69-ата минута. Родните национали организираха светкавична контра. Атанас Илиев изведе Кирил Десподов сам срещу вратаря. Крилото стреля прецизно покрай Ивушич за 1:0.

В радостта си от гола, Десподов съблече фланелката си, което му коства втори жълт и червен картон. Така съперниците останаха с по 10 души на терена.

В 76-ата минута Хърватия изравни. Мики Орачев задържа в наказателното поле Крамарич, за което главният съдия отсъди дузпа. От бялата точка влезлият минути по-рано Лука Модрич бе безапелационен за 1:1.

След само 240 секунди Хърватия стигна до пълен обрат. Крамарич навърза в наказателното поле Мики Орачев и Андреа Христов, след което с шут по диагонала не остави шанс за реакция на Вуцов за 1:2.

В 87-ата минута България някак не успя да изравни. Родните национали останаха трима на един в наказателното поле на хърватите. Борислав Цонев подаде на Доминик Янков, който обаче опропасти ситуацията.

В последната минута Андреа Христов надскочи Ивушич при центриране отляво и засече с глава. Топката обаче срещна лявата греда. В ситуацията бе маркирана и съмнителна засада.

БЪЛГАРИЯ: 1. Вуцов, 2. Турицов, 5. П. Христов, 3. А. Христов, 12. Йорданов, 8. Неделев, 18. Чочев, 16. Малинов, 21. Кирилов, 20. М. Минчев, 11. Десподов

ХЪРВАТИЯ: 23. Ивушич, 21. Вида, 2. Шкорич, 5. Чалета-Цар, 7. Моро, 18. Оршич, 3. Баришич, 11. Майер, 15. Пашалич, 14. Ливая, 13. Влашич