България поведе, но не успя да победи Северна Македония! Отмениха ни дузпа в 94-ата минута

0
- -

България и Северна Македония не излъчиха победител в първия си двубой от Лига С, група 4 на Лигата на нациите. На стадион “Хювефарма Арена” в Разград възпитаниците на селекционера Ясен Петров поведоха, но не успяха да стигнат до успеха, като последният съдийски сигнал прозвуча при 1:1.

България започна по-активно мача, но пък първата опасност бе в актива на гостите. В 6-ата минута Дарко Чурлинов получи на добра позиция в наказателното поле и стреля. Топката обаче срещна гърба на Андреа Христов и мина на безопасно разстояние от дясната греда, излизайки в корнер.

България поведе в 13-ата минута. Кирил Десподов и Тодор Неделев направиха отлично двойно, при което първият бе изведен сам срещу вратаря. Футболистът на Лудогорец много фино прехвърли Димитриевски за 1:0.

В 21-ата минута северномакедонците можеха да изравнят. Барди изстреля истински снаряд от близко разстояние. Ники Михайлов обаче самоотвержено застана на пътя на топката, избивайки я с глава. Родният страж се строполи на тревата и се наложи да му бъде оказвана медицинска помощ.

В 50-ата минута Северна Македония изравни. Топката стигна до Милан Ристовски, който, останал сам срещу Михайлов, от 7-8 метра го преодоля за 1:1. В ситуацията останаха сериозни съмнения за засада, но ВАР показа, че такава няма.

След час игра гостите можеха да стигнат и до пълен обрат. Алиоски стреля силно и прецизно от границата на наказателното поле. Николай Михайлов обаче с фантастична намеса успя да избие отиващата под напречната греда топка.

120 секунди по-късно Георги Миланов шутира от 20-ина метра, но доста над вратата.

Драмата настъпи в 4-ата минута на добавеното време. Минчев стреля, топката се отклони в ръката на Муслиу и главният съдия отсъди дузпа. След разглеждане на ситуацията с ВАР, обаче главният съдия отмени решението си.