България U17 изпусна 2 гола аванс, ще чакаме другите за Европейското

0
- -

България U17 изпусна два гола аванс и завърши 2:2 срещу Република Ирландия в последния си мач от евроквалификациите в група 8. Двубоите се играха в Португалия. Още на полувремето водехме с два гола на Роберто Райчев, но през второто допуснахме изравняване след попадения на Вата и Къртис. По този начин поставихме под сериозна въпросителна участието си на Европейското първенство, тъй като много трудно може да намерим място сред най-добрите втори отбори.

Българските „лъвчета“ поведоха с 1:0 в 13-ата минута, когато Роберто Райчев се възползва от много груба грешка на ирландците, успя да пресече едно подаване и от чиста позиция само насочи топката покрай Финтън Дохърти във вратата му.

В 40-ата минута Роберто Райчев направи страхотен пробив и стреля опасно, но Дохърт се намеси и спаси.

България поведе с 2:0 в 41-ата минута, когато Дохърти отрази удар на Кирев, но топката попадна в Чунг, който я подаде веднага към Роберто Райчев, а той с много хубав удар вкара топката в горния десен ъгъл на вратата на Ирландия.

В 56-ата минута Росен Маринов проби добре отляво и отправи диагонален удар с левия крак, но ирландският вратар направи поредното си хубаво спасяване.

Ирландия намали своя пасив 61-ата минута. Защитата на България действа разконцентрирано и това позволи на Роко Вата отблизо да вкара топката във вратата на Алекс Божев.

Четвърт час преди края на срещата централният защитник на домакините Сам Къртис направи 2:2.

След това равенство останахме втори в групата с 4 точки.

В другия мач от групата Португалия разби Финландия с 9:1. Португалците завършиха първи в групата с 9 точки.