България U19 започна квалификациите със загуба от Босна

0
- -

Юношите до 19 години на България отстъпиха с 0:2 на Босна и Херцеговина в първа среща от група 6 на европейските квалификации в тази възраст. Мачовете от този поток се играят в Албена. Нашите останаха с 10 души малко преди края на първото полувреме заради директен червен картон на капитана ни Димо Кръстев.

И двете попадения в българската врата бяха дело на Филип Чуич. Младежкият босненски национал вкара за 1:0 в 35-ата минута, а след почивката оформи крайния резултат с гол от дузпа.

След равностойно началото постепенно босненската селекция взе инициативата и принуди „лъвовете“ да се бранят.

Десет минути преди почивката Босна и Херцеговина излезе напред в резултата. Топката беше центрирана в наказателното поле. Филип Чуич се измъкна от българската отбрана и вкара за 1:0.

Малко след това нашите останаха с човек по-малко. Капитанът Димо Кръстев изпусна нервите си и удари при спряла игра противник, с което заслужи директен червен картон.

Численото неравенство съвсем наклони везните в полза на гостите. В 68-ата минута Иван Андонов излезе напред неразчетено и извърши нарушение. Босненците получиха правото да изпълнят дузпа, а зад топката застана Чуич. Той не пропусна и до голяма степен сложи точка на спора.

До последният съдийски сигнал България не успя сериозно да застраши противниковата врата. Босна намали оборотите и не предприемаше излишни рискове. Така мачът завърши при непроменен резултат.

За България U19 предстои двубой с Черна гора на 13 ноември, а три дни по-късно е последната ни среща от група 6 срещу Република Ирландия.