България в шести опит да победи Украйна

0
Снимка: БФС
- -

Тази вечер България за шести път ще се изправи срещу Украйна, като това отново ще бъде в контрола – досега не сме играли квалификационен двубой срещу този съперник, посочва „Тема спорт“. Нямаме и победа до момента – 2 равенства и 3 загуби.

За последно играхме с Украйна преди 9 години – на 14 ноември 2012-а. Тогава трикольорите бяха водени от Любослав Пенев и отстъпиха на „Васил Левски“ с 0:1. Гола отбеляза Александър Кучер в 33-ата минута – вкара с глава след центриране от корнер.

В последните три сблъсъка с украинците не сме вкарвали попадение.

За първи път срещаме този съперник на 3 юни 1994 година. Тогава завършваме 1:1, а спарингът е репетиция за участието ни на световното първенство в САЩ, където финишираме четвърти.

Другото ни реми е на 18 август 1999-а – пак 1:1 – в разгара на квалификациите за Евро 2000, на което не успяваме да се класираме.