Българският шампион завърши със загуба квалификацията в ШЛ

0
amigo nova
- -

Българският представител в Шампионската лига по футзал – Амиго Северозапад, завърши участието си в предварителните групи на турнира със загуба. Тимът падна с 2:5 от швейцарския шампион Минерва и така завърши на второ място в Група „В“ с две победи и една загуба, като по този начин Амиго Северозапад приключи с участието си в надпреварата.

През първото полувреме повечето положения бяха за швейцарския първенец, но Христо Павлов направи няколко добри намеси.

В началото на втората част Амиго Северозапад бе по-активен и имаше няколко чисти положения пред вратата на Минерва, които не успя да реализира. С пропуски се отчетоха Цветелин Анжелов и капитанът Влади Бахъров.
Въпреки своето преимущество, българският тим инкасира гол в 31-ата минута, когато точен бе капитанът на швейцарците Роалд Халими.

Затова Амиго вкара пети полеви играч в търсене на изравняване на резултата. Това обаче, не помогна и Минерва вкара втори гол в 34-ата минута чрез Даниел Мачадо. Две минути по-късно Халими вкара ново попадение с удар отдалеч, след който топката влетя в опразнената врата на Амиго.

Цветелин Анжелов върна надеждата на българския тим с хубав гол 2:11 минути преди края на мача, когато прати топката в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Пабло Силва. До края на срещата тимът на Делян Койчев упражни здрав натиск и 40 секунди преди края Васил Кефа направи резултата 2:3.

Вместо това, Минерва вкара четвърти гол 24 секунди преди края чрез Халими, а 10 секунди по-късно Витор Уго оформи крайното 5:2 в полза на швейцарците.