Българските рефери разгромиха турските си колеги в Кърджали

0
Снимка: fcpirin.com
- -

На „Арена Арда“ в Кърджали се изигра 4-ата приятелска среща между отборите на България и Турция, които са съставени изцяло от футболни съдии. До този момент родните рефери имаха три победи в двубоите, които се играха в последните няколко години. Организатори на този футболен празник, са Асоциацията на съдиите по футбол в България и Балканското дружество за сътрудничество Балканлалър в Община Картал, Истанбул, както и българо-турския дамски бизнес клуб. Преди двубоя бе открита изложба, на която бяха показани снимки от предишни срещи между отборите на България и Турция, играни на „Арена Арда“.

Двубоят завърши с категорична победа 7:2 за България. Явно наставленията на треньора Йордан Иванов – Йоцо са били перфектно изпълнени, защото още в 4-ата минута Геро Писков откри резултата, а в 16-ата Георги Стоянов след поредица от финтове покачи на 2:0. След още две минути игра капитанът на българите Георги Тодоров успя да се разпише за 3:0, а пет минути по-късно отново той бе точен за четвъртото попадение в мача. До края на първата част Димо Димов и Мартин Марков бяха точни за още два гола на сметката на България.

След почивката гостите от Турция успяха да върнат две попадения чрез Ялчин в 48-ата минута от дузпа и Бичер в 62-ата минута. Точка на спора сложи Венцислав Митрев, който оформи и крайния резултат България – Турция 7:2.

Малко история на тези футболни празници между България и Турция. Два пъти (през 2015 и 2017г.) българският отбор, воден от проф. д-р Йордан Иванов (Йоцо) – бивш футболен рефер, е гостувал в Турция, където на стадиона в община Картал е побеждавал отбора на турските си колеги.

През 2016 г. турските футболни съдии гостуваха в София, където футболната среща с техните колеги от България, завърши отново с победа на българския отбор. Срещите между двата отбора започваха на футболния терен и продължаваха в приятелска обстановка и на официалните вечери, които се организираха от страна на отбора домакин.