Бамба повежда „червената“ атака! Илич прави прави промени

0
- -

Дауда Бамба ще поведе атаката на ЦСКА-София във втори пореден мач. След победното си попадение срещу Спартак Варна, котдивоарецът се очаква отново да получи титулярно място за днешното столично дерби със Славия на „Армията“. Дебютният гол на Бамба преди седмица край морето и по-борбеният му и скоростен профил ще накарат Саша Илич да заложи на Бамба за сметка на Дюкенс Назон, който се очаква да се появи след почивката.

В групата, макар и резерва, се очаква да попадне и последното ново попълнение на ЦСКА-София – 18-годишното крило Симеон Александров, който дойде от Септември. Талантливият тийнейджър обаче е много вероятно да дочака своя дебют, като той е в оптимален игрови ритъм с 4 гола в 8 мача през сезона за доскорошния си клуб. По лявото крило, както и във Варна, ще стартира Лазар Туфегджич, а Александров може да замени сърбина в течение на мача. Сред титулярите срещу Славия ще се завърнат Маурисио Гарсес на десния фланг, Амос Юга като опорен халф и Мено Кох, който ще оформи традиционната защитна двойка с капитана Матай. За ЦСКА-София аут са другите двама нови – Марселино Кареасо и Жираир Шагоян, които все още не са картотекирани, но за сметка на това ще участват в „Армейския следобед“ в часовете преди мача.

За Славия треньорът Златомир Загорчич е по-вероятно да не прави промени по състава, започнал при обрата с 2:1 над Локо Сф. В групата за четвърти път през сезона попадна 46-годишният ветеран Георги Петков, макар че на вратата пак ще е Светльо Вуцов. В атака ще започне бившият нападател на ЦСКА-София Ахмед Ахмедов, а по крилата отново ще са Тони Тасев и Крис Добрев, вкарал и двата гола срещу „железничарите“. Въпреки че вече тренира с тима, защитникът Христо Попадийн не бе взет за снощния лагер. В списъка от 19 футболисти попаднаха юношите Давиде Георгиев и Петър Долапчиев, като един от тях ще отпадне от групата в часовете преди мача на „Армията“./ „Мач Телеграф“