Банско не се спира, диша във врата на ФК Кюстендил на Югозапад

0
bansko otbor
- -

Банско победи с 1:0 като гост ЦСКА 1948 III в среща от 11-ия кръг на Югозападната Трета лига.Момчетата на старши треньора Борислав Хазуров и записаха 8-ма победа в първенството, но тя не дойде никак лесно.

Първото полувреме отборът на ЦСКА 1948 игра много силно и създаде доста проблеми на защитата на Банско. В 15-тата минута домакините от ЦСКА създадоха хубава атака и получиха правото да изпълнят дузпа, но вратаря на Банско Атанас Тапигьозов , който е майстор в ловенето на дууспи се справи по перфектен начин и хвана 11 метровия наказателен удар.
Второто полувреме отборът на Банско заигра по добре и заслужено стигна до попадение в 58-мата мин. когато при едно центриране топката попадна във Жоро Рошков и той подаде към Виктор Ергин, който от своя страна с топовен шут прати топката в долния ляв ъгъл на вратаря .

След товаРоман Родопски можеше да удвои резултата, но изстрелът му мина над гредата.В края на срещата ЦСКА 1948 III опита натиск но силите им стигнаха до два неточни удара.В следващия кръг Банско приема Гранит Владая.