Банско пречупи Витоша Бистрица като гост

0
bansko
- -

В много здрав мач отборът на Банско победи като гост Витоша Бистрица с 1:0 в среща от 9-ия кръг на Югозападната Трета лига. Това ле победа №6 за момчетата на Боби Пазуров,които продължават и без загуба в първенството.
След равностойно първо полувреме двата отбора се оттеглиха при нулево равенство.
След почивката отборът на Витоша имаше леко преимущество, но Банско се справи добре в дефанзивен план, след това дойдоха минутите за Банско при които Виктор Ергин излезе сам срещу вратаря, но стреля встрани, след това пак той при едно разбъркване с хубав удар не можа да вкара. Виктор Ергин в 90 минута проби и центрира топката, която отиде в Асен Лебяховски , който шутира, но футболист на Бистрица изби от голлинията връхлитащия Костадин Василев я заби неспасяемо с глава в долния десен ъгъл.
Банско излиза втори във временното класиране с актив от 21 точки,докато Витоша Бистрица е на 14-та позиция с 8 пункта.
В събота приема отбора на Рилски спортист Самоков, а за Витоша предстои гостуване на Сливнишки герой.