Бдин с очаквана победа в Габрово

0
bdin
- -

Бдин пропусна да си оправи головата разлика срещу последния в класирането Янтра 1919. Видинчани спечелиха гостуването си в Габрово само с 2:0, след куп пропуски. До почивката Деян Захариев пропиля 4 отлични възможности да се разпише и двата отбора се оттеглиха на почивката при непроменен резултат.

Домакините пробваха да упражнят натиск в първите 15-ина мин. на втората част. В 53-та мин. те получиха правото да изпълнят дузпа, след като вратарят Ивайло Сайков фаулира Мирослав Иванов-Деко. Потърпевшият се нагърби с изпълнението на 11-метровия наказателен удар, но стражът изкупи вината си за нарушението, като отрази шута на съперника. В 70-та мин. Янтра 1919 остана с човек по-малко. Втори жълт картон за нарушение срещу Денис Гърлов получи Недко Стоянов. Гостите веднага се възползваха от численото си превъзходство и само 20 сек. по-късно Ивайло Иванов откри резултата. В 82-та мин. Деян Захариев най-после вкара, оформяйки крайното 0:2.

Бдин е трети с 44 очки и дръпна леко на преследвачите си. Левски мина на 4-о място с 40 точки., след като завърши 1:1 със Спартак /Плевен/. Вихър /Славяново/ пък остана с 39 т., тъй като претърпя загуба от лидера Кариана /Ерден/.