Бдин удари Дреновец като госг в местното дерби

0
- -

Бдин (Видин) победи в Дреновец едноименния тим с 4:2. Двубоят е от втория кръг на Северозападна Трета лига. Очакваното дерби на Област Видин не се получи.

Селекцията на играещия треньор Николай Цветков доминираше тотално, а след 4:0 намали чувствително оборотите. Резултатът стана класически само след 21 минути. Тон за успеха даде Цветомир Тодоров с попадение от фаул в 10-ата минута.

След още толкова време, Николай Цветков удвои с удар от границата на наказателното поле. Бразилецът Емануел Виейра де Соуса вкара третия гол с шут от 25 метра. Десетина минути след почивката се разписа и Янек Кирилов. Домакините реализираха два пъти, чрез Венелин Тодоров в 70-ата и Александър Веселинов в 85-ата минута.