Беласица с нова победа у дома

0
belasitsa nova parva
- -

Бела победи с 2:1 отбора на Локомотив Горна Оряховица у дома в среща от 5-ия кръг на Втора лига.

Мачът започна при тежки метеорологични условия – на Царя вятърът беше много силен и това определено пречеше и на двата отбора. Те от своя страна започнаха с агресивна игра и атаки към двете врати.

Първата опасна атака на гостите дойде в 10-та минута, когато играч на Горна Оряховица стреля мощно, но Захари Димитров спаси. В 17-та минута, след центриране от корнер и настъпило разбъркване пред вратата на Бела, Георги Колев от гостите стреля с глава, но топката срещна напречната греда.

В 21-ва минута Мартин Тодорски от състава на Беласица получи жълт картон за нарушение в средата на терена. Четири минути слез това Атанас Карачоров проби по крилото и центрира. Ирфан Садик засече топката от движение и шутира, но ударът му беше блокиран. След последвалия ъглов удар Валентин Костов на два пъти отправи удар в посока на вратата, но защитниците на Локомотив се справиха.

В 29-та минута жълт картон получи капитана на гостите Кристиян Райчев.

В 41-ва минута при атака на Бела топката стигна до непокрития Димитър Иванов, той стреля, но улучи страничния стълб на вратата. Така завърши и първата част на мача при резултат 0:0.

Второто полувреме стартира с натиск от страна на домакините, за да се стигне до 59-та минута, когато Мартин Тодорски стреля от дистанция, но топката мина встрани от вратата.

В 62-ра минута при контраатака на Бела първо удар на Аксел беше спасен от защитата, а при последвалия ъглов удар Ирфан Садик стреля с глава, но топката се удари в защитник на гостите и излезе от полето.

Бела продължи да настъпва и в 68-та минута Аспарух Смилков финтира защитник, стреля неспасяемо с красив удар и откри резултата за 1:0 за Беласица.

В 84-та минута Аспарух Смилков стреля от малък ъгъл, вратарят спаси, но топката отиде при Ирфан Садик и с удар от въздуха голмайсторът вкара за 2:0.

В 3-тата минута от добавеното време, след разбъркване в наказателното поле на Беласица, най-съобразителен беше номер 19 Панайот Пасков и вкара за 2:1. В 6-та минута жълт картон получи вратарят на Бела Кирил Георгиев.

Така мачът завърши при резултат 2:1 за Беласица.