0
aksel taonsa
- -

Беласица победи с 2:0 Спартак (Плевен) в мач от 13-ия кръг на Втора лига.

Мачът започна вихрено и още във втората минута Лукас Гроси проби отляво, центрира и Ирфан Садик отбеляза с глава. Страничният съдия обаче вдигна флага за засада. Последваха няколко атаки в двете посоки и в 6-та минута, след разбъркване в наказателното поле на Беласица, се стигна до удар отблизо за Спартак Плевен, но вратарят Захари Димитров спаси. При последвалия корнер играч на гостите стреля с глава, но топката мина покрай вратата.

Мачът продължи да се играе с високо темпо предимно към вратата на гостите, за да дойде 27-ма минута, когато Гроси проби отдясно и стреля, но вратарят на гостите спаси. Последва удар на Димитър Иванов в далечния ъгъл, вратарят на плевенчани плонжира и със сетни усилия изби топката, тя попадна в Ирфан Садик, който опита да я довкара, но не успя.

Втората част стартира с промяна в отбора на Бела – Аксел Таонса смени Аспарух Смилков. Това даде резултат още в първата минута – котдивоарецът навлезе в наказателното поле, където бе фаулиран и съдията отсъди дузпа. Ирфан Садик се нагърби с изпълнението и не сбърка – 1:0 за Беласица. В 60-та минута гостите изпълниха ъглов удар, при който техен играч успя да нанесе точен удар с глава, но Атанас Карачоров успя да избие топката от голлинията.

В ответната атака обаче Аксел направи резултата 2:0 с мощен удар извън наказателното поле. Последва мощен удар от дистанция на Лукас Гроси, топката влизаше под гредата, но вратарят на гостите майсторски изби.

Беласица 2:0 Спартак (Плевен)
1:0 Ирфан Садик (48-д)
2:0 Аксел Таонса (61)